W załączniku prezentujemy życzenia Burmistrza Miasta Wągrowca Pana Jarosława Berendta na rok szkolny 2023/2024
Załącznik:
W załączniku prezentujemy życzenia Burmistrza Miasta Wągrowca Pana Jarosława Berendta na rok szkolny 2023/2024
Załącznik:
Jak co roku we wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu przyłączyła się do Narodowego Czytania. Lekturą wybraną przez Prezydenta w tegorocznej edycji było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej stąd miejscem czytania był Księży Kacerek blisko rzeki.
Szkołę podstawową nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich reprezentowały: Pola Szymańska, Michalina Pietrowska oraz Julianna Przesławska z kl. 7a, Klaudia Wawrzyniak, Roksana Widzińska z kl. 7d, Joanna Przesławska, Marzena Przesławska, Klara Głos oraz Milena Grabarkiewicz z kl. 8a.
Byłyście fantastyczne!! Dziękuję za włączenie się w akcję.
Joanna Kramer - Neumann
Minęły wakacje, pozostały piękne wspomnienia. Z pokładami energii i siły wróciliśmy do nauki i pracy. Ten niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej dzień rozpoczęliśmy akademią, którą swoją obecnością zaszczycił Burmistrz miasta Wągrowca Pan Jarosław Berendt. Życzył uczniom wytrwałości w dążeniu do celu, rozwijania pasji i zainteresowań oraz odkrywania nowych talentów. Pani wicedyrektor serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy dopiero zaczynają fascynującą przygodę z nauką. Wspomniała, że rozpoczęcie edukacji to jeden z najważniejszych momentów w życiu dziecka .W tej ważnej, doniosłej chwili rola wychowawcy jest istotna. To właśnie nauczyciel poprowadzi ucznia przez labirynty wiedzy. Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klas szóstych, którzy entuzjastyczne powitali nowy rok szkolny przecinając symboliczną wstęgę. W przedstawieniu ukazali wyjątkowość naszej szkoły, która jest przyjaznym i bezpiecznym miejscem oraz ich drugim domem.
Małgorzata Smarzyk
Relacja z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratora Przyszłości".
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji "Pomóż nam zbierać Talenciaki"
Więcej informacji na temat akcji znajdziecie klikając w poniższy link:
Wyprawka szkolna klasa I - rok szkolny 2023/2024
- zeszyty 16-kartkowe w kratkę -2 sztuki,
- zeszyty 16-kartkowe w linie (z czerwoną linią) bez marginesów – 2 sztuki,
- zeszyt do religii,
Piórnik:
- ołówki 2-3 sztuki,
- długopis lub pióro,
- nożyczki,
- klej w sztyfcie,
- temperówka,
- gumka,
- kredki ołówkowe,
- linijka,
- patyczki do liczenia,
Przybory plastyczne:
- blok rysunkowy biały A4- 1 sztuka,
- blok rysunkowy kolorowy A4 -1 sztuka,
- blok techniczny biały A4-1 sztuka,
- blok techniczny A4 kolorowy -1 sztuka,
- zeszyt papierów kolorowych- 1 sztuka,
- kredki świecowe, pastele olejne,
- plastelina (duże opakowanie),
- farby plakatowe,
- farby akwarelowe,
- pędzelki różnej grubości 2-3 szt.,
- kubek do wody,
- klej magik,
- teczka z gumką ,
Strój gimnastyczny w woreczku:
- bawełniana, sportowa koszulka z krótkim rękawem,
- spodenki
- obuwie sportowe (biała podeszwa),
Wszystkie elementy wyprawki oraz ćwiczenia, które dziecko otrzyma w szkole należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.
Pozostałe informacje zostaną przekazane na spotkaniu z rodzicami klas pierwszych.
23 lipca w parafii farnej została odprawiona msza święta w intencji wągrowczan. Nabożeństwo sprawowano z okazji imienin patrona miasta- świętego Jakuba. Uświetnił je śpiew Wągrowieckiego Chóru Kameralnego oraz licznie zebrane poczty sztandarowe, wśród których znalazł się, niesiony z dumą, sztandar Szkoły Podstawowej nr 2.
23 czerwca 2023 r. uczniowie klas ósmych zakończyli uroczystą akademią naukę w murach naszej szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Sportu, który odbył się 19 czerwca 2023 r.
Z radością i dumą informujemy , że Kacper Juszczyk z klasy 8 d, jako jedyny w powiecie, został w tym roku szkolnym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Ponadto Kacper jest też laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Dzięki tym sukcesom uzyskał 10 dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół średnich.
Finalistkami II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zostały 3 uczennice klasy 8 c: Liliana Kołodziejczuk, Wiktoria Resztak i Aleksandra Walkowiak. Uczniów przygotowała pani Lidia Bielecka. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych w murach nowych szkół.
24 czerwca zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2022/2023.Nie był to niełatwy rok. Mimo to każdy z Was pracował tak, jak potrafi najlepiej.Dziękuję wszystkim uczniom za siłę i zaangażowanie. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Życzę Wam, by te wakacje były przede wszystkim bezpieczne i na zawsze pozostały w Waszej pamięci jako wyjątkowo udane. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie pozytywnych emocji.
Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży.
Do zobaczenia 4 września!
Dyrektor Szkoły
Kinga Babicz
Zakończyła się VI edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego, który wpisał się w tradycję naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu odnieśli wielki sukces. Jako jedyny zespół w Wielkopolsce zajęli II miejsce w części krajowej i powalczyli o wyjątkowe nagrody. Wykazali się znajomością pojęć z zakresu statystyki i rachunku prawdopodobieństwa, umiejętnością wyszukiwania oficjalnych danych i wyników badań publikowanych przez GUS i Eurostat w języku polskim i angielskim, umiejętnością tworzenia prezentacji oraz nagrywania i montażu filmu. Zespół STAT1SP2 tworzyli: Maja Kubiak, Jakub Kaźmierczak i Krzysztof Witkowski z klasy 8b. Zostali oni przygotowani przez panią Kornelię Jurgę-Wełniak. Swoją obecnością po raz kolejny zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Poznaniu. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk zastępcy dyrektora urzędu pana Tomasza Klimanka.
Apel podsumowujący rok szkolny 2022/2023
Promując wartość edukacyjną naszej szkoły, w dniu 20 czerwca br. odbył się apel podsumowujący, na którym zaprezentowano wyniki konkursów przeprowadzonych w ostatnim czasie w szkole i poza nią.
Ponadto RSU przedstawiła Sprawozdanie z działalności w bieżącym roku szkolnym. Udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, które były inicjatywą uczniów. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Inicjatywy podejmowane przez RSU w poszczególnych miesiącach ZOSTAŁY WYWIESZONE NA GAZETCE RSU. Zachęcamy do lektury.
Ostatni już raz uhonorowaliśmy uczniów Koszulkami LIDERA:
- Blankę Witkowską klasa 3b – I miejsce w konkursie plastycznym „Raz-Dwa-Trzy”
- Jana Goncerzewicza za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym Jak bezpiecznie spędzać wakacje?
Istotnym punktem spotkania było przedstawienie nowego składu Rady Samorządu Uczniowskiego, który będzie reprezentował społeczność uczniowską od nowego roku szkolnego.
Berło władzy zostało przekazane… Nowy skład RSU to:
Przewodnicząca Joanna Przesławska VII A
Z-ca przewodniczącej Maksymilian Sadłowski VI C
Sekretarz Natasza Patelska VI A
Członkowie Maja Busz III B
Stanisław Grzesiak III
Mały Samorząd
Leon Zalaszewski II B
Stanisław Tylek I B
Martyna Jerzakowska I A
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!
2 czerwca 2023 r. nadano Sztandar Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim.
Więcej informacji z tej uroczystości można przeczytać klikając w poniższy link:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu w konkursie grantowym Fundacji Nasza Ziemia otrzymała nagrodę finansową na realizację projektu ekologicznego „RATUJ KLIMAT- SADŹ ROŚLINY JAK CYSTERSI”.
W projekcie nawiązaliśmy do tradycji Cystersów, których imię nosi nasza szkoła. W dawnych, średniowiecznych czasach to oni, jako założyciele miasta wnieśli do niego postęp i nową wiedzę ogrodniczą i rolniczą. Zakładali ogrody i sady, w których uprawiali nowe rośliny. Dzielili się wiedzą i umiejętnościami z mieszkańcami. Chcemy kontynuować ideę sadzenia roślin, ideę ogrodu, który jest przyjazny ludziom i klimatowi naszej planety.
Działania szkolnego projektu obejmowały założenie łąki kwietnej , która w mieście sprawdza się lepiej niż trawnik i przynosi korzyści nie tylko społeczności szkolnej ale również owadom , a szczególnie pszczołom, ponadto zwiększa bioróżnorodność.
Posadziliśmy też zimozielone pnącza w strefie płotu oddzielającego boisko od ruchliwej ulicy, by zmniejszyć wpływ smogu, zanieczyszczeń i hałasu na dzieci oraz dorosłych przebywających na boisku w różnych porach roku.
Kontynuując tradycję Cystersów założyliśmy mini sad cysterski, czyli kilka drzew owocowych odmian, które Cystersi przywieźli do naszego miasta.
Powyższe działania stwarzają dodatkową możliwość prowadzenia zajęć praktycznych dla uczniów na różnych poziomach z uprawy roślin, zakładania ogrodu, poznawania gatunków roślin oraz ich wpływu na klimat i zdrowie człowieka .
„Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu w ramach konkursu "Szkolny Projekt dla klimatu". Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia, a Sponsorem konkursu jest firma Procter & Gamble DS Polska SP. z o. o."
Zakończenie zajęć edukacyjno - wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023:
KLASY 8 godz. 9.00
KLASY 1 - 7 godz.11.00
15 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki konkursu polonistycznego dla dzieci z Ukrainy uczących się języka polskiego w klasach 1-3.
Miło nam zakomunikować, że MISTRZEM DOSKONAŁEJ ZNAJOMOŚCI PISOWNI LICZEBNIKÓW OD 1 DO 10 został YURII POBER - uczeń klasy 1a, który bezbłędnie sprostał tak trudnemu zadaniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!
Organizatorem konkursu była Barbara Tyrakowska.
Dnia 13 czerwca br. uczniowie klasy I b podczas swoich zajęć mieli zaprojektować własny wynalazek. Wykorzystali do tego klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Poprzez wspaniałą zabawę i naukę z wykorzystaniem tych klocków uczyli się samodzielnego i twórczego myślenia, rozwijania zdolności manualnych, kompetencji kreatywnych i technicznych oraz wdrażali się do pracy zespołowej. Dzięki ich twórczej pracy powstały ciekawe konstrukcje.
Powered by aSc EduPage